(83) 344 03 69

Wycieczka do Warszawy kl. 4 i 5

8 listopada uczniowie klas 4 i 5 udały się na wycieczkę szkolną do Warszawy. Swój program zaczęli od spektaklu w teatrze KAMIENICA pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Ania Shirley, jest nastoletnią bohaterką powieści Lucy Maud Montgomery, romantyczną, osobliwą dziewczynką walczącą o swoje marzenia, roztaczającą wokół siebie wielką radość i miłość. Jej przygody od lat zachwycają, bawią i wzruszają czytelników. Przedstawienie pokazuje, że marzenia się spełniają, jeśli się w nie wierzy, oraz że wygląd zewnętrzny nie jest najważniejszy tylko to, jak radzimy sobie w najtrudniejszych sytuacjach.

Po spektaklu dzieci zjadły pyszny domowy obiad w restauracji w centrum Warszawy, po czym spacerkiem udali się do Muzeum Życia w PRL. Jest to miejsce, gdzie nasi uczniowie poznali przeszłość swoich rodziców i dziadków. Mogli zobaczyć i dotknąć sprzęt, jakim się posługiwali na co dzień, zabawek, jakimi się bawili a także posłuchać opowieści, faktów i ciekawostek stanowiących zapis ówczesnych wydarzeń. Dzieci zaskoczyły przewodników swoją dojrzałością i ciekawością a przede wszystkim wiedzą, jaką wcześniej zapewne zdobyli od swoich rodziców i dziadków.

Ostatnim i najbardziej wyczekiwanym przez dzieci punktem był Park Trampolin. STACJA GRAWITACJA to nowoczesny park, na terenie którego znajdują się m.in Tor Ninja z przeszkodami, Park Linowy, ścianka wspinaczkowa i wiele innych atrakcji. Tu nie było miejsca na nudę i uczniowie dosłownie mogli oderwać się od codzienności skacząc i szalejąc pokonując swoje własne słabości. Niestety tutaj czas zbyt szybko upłynął i młodzież już zapowiedziała, że następnym razem przyjadą do parku na cały dzień. Około godz. 20:00 wszyscy cali i zdrowi wrócili do domu.

Więcej zdjęć w albumie ➡️  Wycieczka do Warszawy