(83) 344 03 69

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” Janusz Korczak

31 maja 2021 r. w dniu poprzedzającym to radosne święto Dnia Dziecka, postanowiliśmy przysporzyć naszym dzieciom wielu powodów do uśmiechu. Jednym z nich był wyjazd najmłodszych uczniów naszej szkoły z klas I-III wraz z wychowawczyniami i opiekunami do Gospodarstwa Agroturystycznego Kraciówka w Koczukówce. To bardzo urocze miejsce położone w malowniczej scenerii wśród pól i lasów. Na dzieci czekało tam mnóstwo atrakcji.

Park Linowy ,,Margaj” z podwieszonymi ścieżkami w koronach drzew, gdzie dzieci miały do wyboru tory przeszkód o zróżnicowanym stopniu trudności. Najmłodsi z naszej grupy, pierwszoklasiści bawili się na trasie Maluch, natomiast starsze dzieci z klas drugich i trzeciej sprawdzali swoje umiejętności na Trasie Łatwej. Najodważniejsi pokonali Trasę Średnią, gdzie wysokość w niektórych miejscach dochodziła do 10 metrów wysokości.

Kolejną atrakcją był przejazd ,,beczuchami” przypominający pociąg na kołach zaprzężony do małego ciągniczka. Na całym terenie gospodarstwa dzieci korzystały z trampolin, grały w gry zespołowe, przeciągały linę, grały piłkę siatkową, a od czasu do czasu sprawdzały, jak miewają się owieczki, których stado pasło opodal na łące.

Całość zwieńczył poczęstunek pysznymi kiełbaskami z grilla, oraz mnóstwem znakomitych słodkości, które znikały w mgnieniu oka. Tego dnia uśmiech nie znikał z twarzy naszych dzieci, co może świadczyć o tym, że były naprawdę szczęśliwe, a wraz nimi śmiał się cały świat. Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom za opiekę nad dziećmi.

Więcej zdjęć w albumie  ➡️  Dnia Dziecka w Koczukówce 2021