(83) 344 03 69

Światowy Dzień Myszki Miki 

W piątek, w naszej szkole było bardzo wesoło i kolorowo. Już od drzwi witała wszystkich uśmiechnięta Myszka Miki. Tego dnia uczniowie i nauczyciele z dużą radością prezentowali swoją sympatię do najbardziej rozpoznawalnej postaci Walta Disneya. Miki, a oryginalnie Mickey Mouse od 95 lat kradnie serca dzieci jak i dorosłych. Jego uroczy, dobry charakter, charakterystyczne uszka i uśmiech sprawiają, że jest uwielbiany. Pomysł animowanego bohatera Walt Disney zaczerpnął od prawdziwej myszy, którą hodował. Miki powstał w 1928 roku. Był pierwszą postacią z kreskówki, która przemówiła, a w 1978 roku nagrał i wydał własny album muzyczny. Krążek ten dwukrotnie zyskał status platynowej płyty. Był także pierwszą postacią bajkową, która otrzymała swoją gwiazdę w Hollywoodzkiej Alei Gwiazd. Na ekranie Mikiemu nieodłącznie towarzyszy Minnie Mouse, znana jako Myszka Mini. Warto wiedzieć, że w języku angielskim wyraz mouse (mysz) jest rodzaju nijakiego, a nie jak w języku polskim – żeńskiego. Wyraz Mickey to zdrobnienie od imienia Michael – Michał. Piękne stroje naszych uczniów, a także przebrania i detale Myszki Miki, które tego dnia założyli nauczyciele sprawiły, że wszyscy w szkole byli uśmiechnięci, radośnie brykali po szkolnych korytarzach a i na lekcjach czas mijał jeszcze sympatyczniej niż zwykle. Zapraszamy do galerii zdjęć.