(83) 344 03 69

Dzień Języka Angielskiego

W środę, 6 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Języka Angielskiego dla klas 1-8. Imprezie przyświecały dwa hasła – English is fun oraz English-speaking world. Celem wydarzenia była przede wszystkim popularyzacja nauki języka angielskiego i pokazanie jak w dzisiejszych czasach język angielski staje się spoiwem łączącym kultury. Uczniowie uczestniczyli w różnych aktywnościach. Między innymi:

  • każda klasa przygotowała stoiska prezentujące wylosowane wcześniej kraje anglojęzyczne. Uczniowie mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy, wzięcia udziału w quizach, konkursach oraz spróbowania przekąsek pochodzących z krajów anglojęzycznych,
  • wzięli udział w konkursach: Kapeluszowy zawrót głowy oraz Tongue twisters. Laureatów nie ominęły upominki,
  • wzięli udział w konkursie London Quiz opartym na wystawie w kodami QR, która pojawiła się w szkole dwa tygodnie przed wydarzeniem,
  • przygotowali kiermasz przekąsek pochodzących z krajów anglojęzycznych, na którym mogli spróbować np. sticky toffee pudding, pancakes, cinnamon rolls, muffins, hamburgers, jelly i wiele innych,
  • wysłuchali piosenek anglojęzycznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły.

Uczniowie bardzo zaangażowali się w organizację Dnia Języka Angielskiego. Wydarzenie było bardzo udane i już powstają pomysły na kolejną edycję.