(83) 344 03 69

Wśród uczniów naszej szkoły znajdują się prawdziwi pasjonaci lekkoatletyki. Swoje umiejętności i pasje kształcą pod okiem trenerów w ramach programu „Lekkoatletyka dla każdego”. Dnia 06 maja uczestniczyli dodatkowo w Urzędzie Miasta w specjalnie zorganizowanych dla nich warsztatach żywieniowych. Nasi młodzi zawodnicy wysłuchali najpierw wykładu na temat zasad zdrowego żywienia, w tym szczególnie jak powinni odżywiać się młodzi sportowcy, a następnie wzięli udział w specjalnie przygotowanych dla nich warsztatach. Wykład i warsztaty przygotowała i poprowadziła Pani Blanka Mellova - specjalista ds. żywienia Nestle. Swoją obecnością, to wartościowe wydarzenie uświetnił również Pan Prezydent Miasta Biała Podlaska-Michał Litwiniuk dokonując uroczystego otwarcia i powitania uczestników. W warsztatach wzięło udział ponad pięćdziesięciu młodych zawodników lekkiej atletyki, w tym uczniowie naszej szkoły: Nina Kargulewicz (kl.VII), Lila i Zuzia Rudzkie (kl.V), Alek Różański i Wiktor Sochacki (kl.IIIA) oraz Kacper Rudzki (kl.IIA).

Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzą podzielą się teraz ze swoimi koleżankami i kolegami ze szkoły, a może nawet zachęcą ich do wstąpienia w szeregi zawodników sekcji lekkoatletyki, która jest przecież dla każdego!