(83) 344 03 69

Straż Graniczna w naszej szkole

 

W dniu 5 maja 2022 w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielem Straży Granicznej p. Magdaleną Trąbką. Spotkanie zostało zorganizowane w celu zapoznania uczniów z charakterem pracy strażników oraz z zagrożeniami jakie mogą wystąpić, gdy lekceważymy własne bezpieczeństwo podczas wyjazdów zagranicznych i nie chronimy swojej prywatności w Internecie. Spotkanie rozpoczęło się prezentacją filmu o pracy w Straży Granicznej, pokazującego jak wygląda służba, jakim sprzętem dysponuje Straż Graniczna i w jakich warunkach przebiega. Druga część spotkania miała na celu uzmysłowienie uczniom z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać nadużywając Internetu i nie dbając o własne bezpieczeństwo w sieci. Poruszono problematykę porwań w celu handlu ludźmi, żebractwa i niewolniczej pracy, które mają miejsce również w obecnych czasach. Uczniowie oglądali film wyreżyserowany przez jedną z polskich szkół przedstawiający problem wykorzystania przez grupy przestępcze do żebractwa, najczęściej obcokrajowców nie znających języka. Spotkanie było bardzo interesujące, uczniowie zadawali sporo pytań dotyczących nie tylko pracy w Straży Granicznej ale i problematyki handlu ludźmi