(83) 344 03 69

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcje „Moja Przygoda w Muzeum”. XLII Międzynarodowe Spotkania Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum” to projekt zrealizowany przez Muzeum Okręgowe w Toruniu. Po przejściu eliminacji Okręgowych w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej prace dziewczynek trafiły pod oko kolejnego profesjonalnego Jury do Torunia. Jak twierdzi Jury poziomom artystyczny był bardzo wysoki. Wśród ogromu prac, również z zagranicy (Argentyny, Hong-Kongu, Łotwy i Serbii) nagrodzono 21 równorzędnymi nagrodami wg kategorii wiekowych.

W kategorii 7-9 lat nagrodzona została praca Lilianny Rudzkiej „Niebieska chatka (Skansen w Maurzycach)”. 

Miło nam poinformować, iż prace naszych uczniów zostały zakwalifikowane także na wystawę pokonkursową XLII edycji „Moja Przygoda w Muzeum”. Gratulujemy wyróżnionym uczniom, a są to: 

Lilianna Rudzka - „Niebieska chatka (Skansen w Maurzycach)”
Natalia Chajkaluk - „Kościół”
Hanna Łazowska - „W Muzeum”
Hanna Jaszczuk - „Kazimierz”

Dziękujemy opiekunom p. Annie Rudzkiej i p. Magdalenie Kuźmiuk, która co roku przygotowuje dzieci do udziału w tym konkursie. 

Prace laureatów możemy zobaczyć w folderze ▶️ „Moja Przygoda w Muzeum”.