(83) 344 03 69

„Szczęśliwej drogi już czas…”

 „Szczęśliwej drogi już czas…” – zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Ostatnie dni w naszej szkole to czas podsumowań i pożegnań. Ale to również czas radości – z wzniosłych osiągnięć naszych uczniów, z realizacji zamierzonych celów, z nadejścia upragnionych wakacji. Uśmiechy mieszały się ze łzami wzruszenia. W czwartek, 24 czerwca, w godzinach popołudniowych cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej, podsumowującej miniony rok szkolny, po której zostały wręczone uczniom pamiątkowe dyplomy i nagrody za wybitne osiągnięcia. Wszyscy zostali docenieni za ciężką pracę, za udział w konkursach przedmiotowych, za działalność w Samorządzie Szkolnym lub po prostu za bardzo dobre wyniki w nauce.

Kolejnego dnia, 25 czerwca, uczniowie wraz z rodzicami przybyli do szkoły, by odebrać z rąk wychowawców świadectwa, będące uwieńczeniem ich ciężkiej pracy w minionym roku. Słowa uznania każdy wychowawca kierował nie tylko do swoich podopiecznych, ale również do ich rodziców, bo to oni właśnie podczas nauki zdalnej, byli nieocenionym wsparciem dla swoich dzieci.

To był również wzruszający czas pożegnania ze szkołą naszych Absolwentów. Ósmoklasiści dziękowali nauczycielom, a przede wszystkim swojej wychowawczyni – p. Katarzynie Nowak za trud włożony w ich kształcenie i wychowanie.

Dyrektor, nauczyciele, uczniowie i cała społeczność KSP dziękuje Wam za wspólny czas spędzony w murach naszej szkoły. Życzymy Wam - kochani Absolwenci Katolickiej Szkoły Podstawowej - abyście karty swojego życia zapisywali ciekawymi historiami, sukcesami i osiągniętymi celami. Kierujcie się w życiu wyłącznie tymi zasadami, które pozwolą Wam zawsze zachować godność człowieka oraz zdobywać szacunek i uznanie innych.

„Szczęśliwej drogi już czas, mapę życia w sercu masz, jesteś jak młody ptak…” Mamy nadzieję, że lata spędzone w naszej szkole wyposażyły Was w skrzydła, do latania i w korzenie do wrastania. Bądźcie jak ptaki – mierzcie wysoko i jak drzewa – zapuszczajcie swoje korzenie tam, gdzie znajdziecie najlepsze warunki do wzrostu i rozwoju. Pamiętajcie skąd wyszliście i dokąd zmierzacie. My zawsze będziemy Wam kibicować i pamiętać o Was w modlitwie.