(83) 344 03 69

Rajd rowerowy „Kręcimy dla Białej Podlaskiej”

21 czerwca odbył się rajd rowerowy dla uczniów klas II-III. W rajdzie wzięli udział uczniowie naszej szkoły, rodzice oraz nauczyciele. Trasa rajdu przebiegała ścieżkami rowerowymi miasta i podzielona była na dwa etapy. Pierwszy etap doprowadził uczestników do bialskiego Amfiteatru, gdzie odbył się Spektakl Charytatywnego pt. „Odnalezione Szczęście” organizowanego przez Szkołę Tańca Kontra. Uczniowie przekazali tam zebrane przez naszą szkołę przedmioty, które w dniach 14-21 czerwca przynosili w ramach zorganizowanej zbiórki na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt Azyl. Następnie po wysłuchaniu spektaklu grupa udała się w drogę powrotną do szkoły. Założeniem wycieczki było wsparcie akcji Puchar Rowerowej Stolicy Polski oraz wzięcie udziału w konkursie „Kręcimy dla Białej Podlaskiej”.  Ponadto celem rajdu było promowanie wśród uczestników aktywnego spędzania czasu, poznanie walorów krajobrazowych i turystycznych najbliższej okolicy, propagowanie turystyki rowerowej, bezpiecznego i zgodnego z przepisami poruszania się po ścieżkach rowerowych, poznawanie przepisów ruchu drogowego dotyczących rowerzystów, integracja grupy uczniów. Dziękujemy uczestnikom i organizatorom, do zobaczenia na ścieżkach rowerowych!