(83) 344 03 69

Śpiewające życzenia dla naszych Mam 

„O matce pieśń to pieśń przez łzy
To pieśń bez słów.
To cały świat dziecinnych lat,
Wskrzeszonych znów.
To, matko, sny, że jesteś znów tak blisko
Jak wówczas, gdy klęczałaś nad kołyską”
J. Wrzos

 

Dzień 26 majaŚwięto Mamy – to jedno z najpiękniejszych, a z pewnością najbardziej osobiste święto w roku. Nic dziwnego, że przypada właśnie w maju – najpiękniejszym miesiącu, gdy wszystko budzi się do życia. Bo mama to przecież synonim życia, miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, przywiązania, przyjaźni i wiary w to wszystko, co piękne i szlachetne. Mama – to serce rodziny, to czar dziecięcych wspomnień, to zapach domowych posiłków, poczucie bezpieczeństwa.  

Józef Ignacy Kraszewski napisał: „Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.”

Nasi uczniowie dobrze o tym wiedzą i często mówią o tym jak bardzo kochają swoje Mamy. Dlatego z okazji tak pięknego święta uwieczniliśmy tych kilka czułych słów, które – mamy nadzieję – sprawią radość każdej mamie. Bo usłyszeć z ust własnego dziecka „Kocham Cię Mamusiu”, „Jesteś najważniejsza”, „Dziękuję, że mnie urodziłaś” to najpiękniejszy prezent i nagroda za każdy trud macierzyństwa. 

Kiedy jest Mama to „jest rodzina - dobrze razem siąść za stołem i zwyczajnie się podzielić i uśmiechem, i rosołem”. Pamiętajmy więc o celebrowaniu tego pięknego dnia, o dobrym słowie, przytuleniu, kwiatku, laurce czy świeczce pamięci... I nie zapomnijmy o Maryi – Matce, która wszystko rozumie, która sercem ogarnia każdego z nas, która dobro zobaczyć w nas umie i jest przy nas każdego dnia.

 

Słowno-muzyczna niespodzianka dla naszych kochanych Mam

Klasy pierwsze: 

 
 
 

Klasy drugie:

 
 
 

Klasa trzecia: