(83) 344 03 69

„Nie pomoże dobra wróżka,
Gdy u panny brudna nóżka”.

Ten zaskakujący morał wynika z wiersza Wandy Chotomskiej pt. „Kopciuszek”, z inscenizacją którego zmierzyli się chętni uczniowie klasy IV. Dobrali się w zespoły, które przedstawiły niecodzienną wersję wszystkim znanej baśni. Mali aktorzy z ogromnym zapałem podjęli się tego wyzwania.

Były przepiękne, baśniowe stroje (serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych rodziców), starannie dobrane rekwizyty, wspaniała muzyka.  

Kopciuszek z biednej, smutnej dziewczynki przeobraził się w piękną damę, która karocą, wyczarowaną z dyni, pojechała na bal – na spotkanie z księciem i… przeznaczeniem. Jednak, jak przestrzega autorka wiersza, piękny strój na nic się zda, jeśli Kopciuszek ma brudne nóżki… A wszystko przez to, że Dobra Wróżka nie wyczarowała mu pończoszek.

Wszyscy z ogromnym zaciekawieniem oglądaliśmy przygotowane przez koleżanki i kolegów inscenizacje. Zapraszamy do zapoznania się z efektami pracy naszych zdolnych aktorów. Mamy nadzieję, że wzbudzą one uśmiech na twarzach w tym trudnym czasie rozłąki z uczniami i szkołą.