(83) 344 03 69

Warsztaty z doradztwa zawodowego

W sobotnie przedpołudnie 7 i 14 grudnia odbyły się w naszej szkole warsztaty z doradztwa zawodowego dla uczniów, którzy już niedługo staną przed wyborem dalszej drogi kształcenia. Klasy VII i VIII wzięły udział w grupowych zajęciach aktywizujących z doradcą zawodowym, który wspiera młodzież w świadomym planowaniu kariery, przygotowuje do podjęcia odpowiednich decyzji edukacyjnych i zawodowych. Podczas pięciogodzinnego spotkania uczniowie wykonywali szereg ćwiczeń, mających na celu lepsze poznanie siebie, rozpoznanie swoich atutów, predyspozycji, mocnych stron charakteru, dzięki czemu zgłębili wiedzę, która pomoże im w podjęciu decyzji o wyborze szkoły ponadpodstawowej, a w przyszłości również zawodu. Doradca zawodowy zapoznał młodzież naszej szkoły z perspektywami, jakie przed nią stoją, pokazał wiele możliwości dalszego kształcenia, opowiedział o zawodach przyszłości i o tym jak ważna decyzja przed  ósmoklasistami  już za kilka miesięcy. Kolejna część warsztatów odbędzie się w następnym semestrze.