Dziennik elektroniczny
Internetowa Telewizja Norwid

Ważne!
Zapraszamy do galerii!
Galeria filmów
Zajęcia dodatkowe
Matematyka dla uczniów
Polecamy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Drużyna Norwida na meczu Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Zmiany w planie 5-6 i 8 grudnia.
Proszę zapoznać się w dzienniku elektronicznym ze zmianami w planie w dniach 5 – 6 oraz 8 grudnia.

Klasa pierwsza na wycieczce do Lublina
W piątek 1 grudnia najmłodsze dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w wycieczce do Lublina. Głównym punktem programu był spektakl pt. „Calineczka” w Teatrze im. H. Ch. Andersena. Przedstawienie opowiadało o losach małej dziewczynki o imieniu Calineczka i jej wędrówkach w poszukiwaniu krainy Elfów. Przygody, które przeżywała Calineczka pokazały małym widzom, że dobro i wrażliwość na potrzeby innych oraz przyjaźń mogą przezwyciężyć trudności i spełnić marzenia. Piękna muzyka i scenografia sprawiły, że dzieci z zapartym tchem śledziły przygody maleńkiej, ale jakże dzielnej dziewczynki. Po przedstawieniu pierwszoklasiści odwiedziły Regionalne Muzeum Cebularza, gdzie dowiedziały się jak powstaje cebularz – okrągły placek drożdżowy z cebulą i makiem, jaka jest jego historia i jak ważny jest jego wkład w dzieje Lublina. Dzieci brały udział w kolejnych etapach robienia cebularza. Mogły kroić cebulę, zważyć mąkę na starej lubelskiej wadze, przesiać ją na sicie, czy rozwałkować drożdżowe ciasto. Na zakończenie wizyty w muzeum każdy ze smakiem zjadł kawałek własnoręcznie przygotowanego cebularza.

Andrzejki w Eurece
Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku do tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Z tej okazji 28 listopada klasa pierwsza uczestniczyła w zabawach organizowanych przez Osiedlowy Klub Kultury Eureka w Białej Podlaskiej. Zabawy andrzejkowe rozpoczęły się wróżbami przygotowanymi przez Wróżki. Następnie pierwszaki ruszyły do tańca przy dźwiękach skocznej muzyki. Wszyscy uczniowie skończyli imprezę andrzejkową w dobrym i radosnym nastroju. Teraz czekają na następną…

Najlepsi szachiści na Mistrzostwach Województwa!

Ach, ta Pippi!

28 listopada 2017 roku uczniowie klasy czwartej wzięli udział w spektaklu Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu pt. „Ach, ta Pippi!”. Spektakl był bardzo barwny, jak włosy samej Pippi, pouczający i niezwykle efektowny. Zachwycał scenografią, wesołymi piosenkami, grą aktorów i zastosowaniem kolorowych projekcji multimedialnych.
Z radością czekamy na następny występ!

Biblioteka Barwna

Klasa IV wybrała się 27.11.2017 roku do Biblioteki Barwnej. Pierwsza wizyta klasy to zawsze poznawanie barw Barwnej, zakątków z atrakcjami, jakich w bibliotece nikt się nie spodziewa i z zabawami, które rozruszają nawet sceptycznych. Głównym założeniem biblioteki jest propagowanie barwnej strony życia, którą mogą zapewnić książki i różnorodne media. Chce ona dać szansę na pokolorowanie świata młodych ludzi wartościowymi barwami, proponując nie tylko wypożyczanie zbiorów, ale możliwość spędzania czasu w Bibliotece Barwnej i korzystania z bogatych form aktywności.
Będziemy wracać do Biblioteki Barwnej!

UWAGA! Zmiany w planie lekcji

Proszę zapoznać się w dzienniku elektronicznym ze zmianami w planie na środę 22 listopada.

Zwycięstwo!Zebranie z rodzicami
W przyszłą środę 15 listopada o godzinie 16.30 odbędą się zebrania informacyjne wychowawców z rodzicami uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej.

Po zebraniach z rodzicami istnieje możliwość konsultacji z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

Zmiany w planie 8 listopada
UWAGA!
We środę 8 listopada w związku z wycieczką klas III KG będzie obowiązywał zmieniony plan zajęć. Proszę zapoznać się ze zmianami. ---> PLAN
Zima 2017/2018