Dziennik elektroniczny
Ważne!
Zapraszamy do galerii!

Galeria filmów
itivino

Zajęcia dodatkowe
Matematyka dla uczniów
Polecamy
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nabór 2018

Dyrekcja Katolickiej Szkoły Podstawowej
ogłasza nabór do klasy I, IV, VII na rok szkolny 2018/2019


Kwestionariusze rekrutacyjne do poszczególnych klas są do pobrania
w sekretariacie szkoły (ul. Wyszyńskiego 53/55) lub z plików poniżej:

Podanie o przyjęcie do klasy 1.
Podanie o przyjęcie do klasy 4.
Podanie o przyjęcie do klasy 7.

Składanie podań od 12 lutego do 12 kwietnia 2018 r.
Opłata rekrutacyjna wynosi 100 zł - wpłata na konto szkoły lub uiszczana w sekretariacie.

Przekaż 1%

Fundacja Nasza Szkoła 08-119 Siedlce Sokołowska 172
KRS: 0000147428 NIP: 821-23-11-045 REGON: 712498144
konto: Bank Spółdzielczy w Siedlcach 05 9194 0007 0024 6365 2000 0010
Konto KSP

Konto Katolickiej Szkoły Podstawowej 24 8025 0007 0054 8270 2000 0010


Warsztaty cukiernicze w Roskoszy
18 kwietnia 2018r. uczniowie klasy pierwszej odwiedzili Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy. Dzieci poznały warsztat cukiernika, a później pod nadzorem instruktora Pani Ewy Niemyskiej i szkolącej się młodzieży przystąpiły do wyrobu ciasteczek i rogalików z marmoladą. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem zagniatały i wałkowały ciasto, nadziewały i formowały rogaliki. W oczekiwaniu na wypiek słodkości dzieci zwiedziły warsztat tkacza, kowala i kołodzieja. Na zakończenie zajęć pierwszoklasiści zjedli kiełbaskę upieczoną przez rodziców, a na deser były własnoręcznie wykonane rogaliki i ciasteczka.

Zmiany w planie lekcji.
Proszę zapoznać się ze zmianami w planie na poniedziałek i wtorek 23-24.04.2018r. w dzienniku elektronicznym.

Zebranie z rodzicami

W środę 11 kwietnia o godz. 17.00 zapraszamy rodziców uczniów KSP na spotkania z wychowawcami klas.
Po zebraniu będzie możliwość konsultacji z nauczycielami poszczególnych przedmiotów.

Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 27- 28 marca 2018r. odbędą się Szkolne Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzącym będzie ks. Adam Pietrusik przy wsparciu ks. Dyrektora i ks. Prefekta.
W tych dniach po 3 godzinach lekcyjnych o godzinie 10.50 gromadzimy się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego ul. Kard. Wyszyńskiego. Przewidywany czas zakończenia rekolekcji ok. 12.30 -13.00. Po rekolekcjach nie ma już zajęć szkolnych.


Uczciliśmy Dzień Języka Ojczystego
Miejska Biblioteka Publicznego zaprosiła uczniów szkól podstawowych do wzięcia udziału w I edycji konkursu ortograficznego Bialski Mistrz Ortografii. Naszą szkołę reprezentowali: Łucja Pietraszkiewicz, Bartłomiej Waśkiewicz, Maria Barszcz, Karolina Biegajło. Po napisaniu dyktanda uczniowie wzięli udział w quizie na temat poprawności językowej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i plakietki. Dziękujemy za zaproszenie.


Sukces uczniów KSP

Troje uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej weźmie udział w etapie wojewódzkim konkursów przedmiotowych i tematycznych. Do Lublina pojadą:
Maria Barszcz - będzie reprezentowała szkołę w Konkursie Polonistycznym i Historycznym
Karolina Biegajło - będzie reprezentowała szkołę w Konkursie Polonistycznym i Ortograficznym
Łukasz Szydłowski - będzie reprezentował szkołę w Konkursie Historycznym

Przed nimi ciężka praca i przyswojenie wiadomości z podstawy programowej dla całej szkoły podstawowej w ciągu dwóch miesięcy. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów!

Komunikat

Od poniedziałku 19 lutego obowiązują zmiany w planie lekcji.
Proszę o zapoznanie się z PLANEM w dzienniku elektronicznym
lub --->>> TUTAJ

Konkurs historyczny w Leśnej Podlaskiej

W pierwszą sobotę ferii 27.01.2017r. w Leśnej Podlaskiej odbył się finał konkursu historycznego „100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”. Organizatorem konkursu był poseł na sejm RP Adam Abramowicz. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością wiedzy historycznej obejmującej materiał z okresu I wojny światowej i budowy niepodległego państwa polskiego . Rywalizacja odbywała się w kategorii szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum. Uczeń Katolickiego Gimnazjum Bartosz Kuc z klasy III c wywalczył II miejsce. Bartkowi gratulujemy dużej wiedzy historycznej, wykraczającej poza podstawę programową gimnazjum Gratulacje należą się również wszystkim uczestnikom, którzy reprezentowali Katolicką Szkołę Podstawową i Katolickie Gimnazjum byli to: Tymoteusz Jakimiuk klasa VII a, Mateusz Kasprowicz klasa III a i Jan Lewczuk klasa III a. Bogaty program spotkania w Leśnej Podlaskiej będzie miał swoją kontynuację ponieważ wszyscy laureaci zostali zaproszeni przez pana posła Adama Abramowicza do pałacu prezydenckiego na spotkanie z prezydentem RP panem Andrzejem Dudą.Konkurs plastyczny ,,Moja przygoda w Muzeum’’


Dnia 26.01.2018r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego ,,Moja przygoda w Muzeum’’ organizowanego przez Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej. Spośród 176 prac z różnych dziedzin sztuk plastycznych: rysunku, grafiki, malarstwa, fotografii i technik mieszanych jury przyznało nagrody uczniom naszej szkoły:
• w kategorii wiekowej 7-9 lat III miejsce zajęła Julia Kalicka kl. I ,
• w kategorii wiekowej 10-12 lat III miejsce otrzymała Zofia Onyszczuk kl. IV
• w kategorii wiekowej 13-15 lat III miejsce zdobyła Agnieszka Kijora kl. III c.

Serdecznie gratulujemy !!!

Liga historyczna
9 stycznia 2018 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białej Podlaskiej odbył się II etap V edycji Bialskiej Ligi Historycznej Szkół Podstawowych i IV edycji Bialskiej Ligi Historycznej Gimnazjalistów. Konkurs upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbywa się pod hasłem „Droga do niepodległej Polsk”. Otwarcia II etapu ligi, o temacie „Polacy i ziemie polskie pod zaborami w pierwszej połowie XIX wieku”, dokonała inicjatorka Bialskiej Ligi Historycznej Ewa Piech.

W lidze wzięło udział 110 uczniów ze wszystkich bialskich Szkół Podstawowych, Szkoły Podstawowej w Grabanowie, Konstantynowie, Sławacinku Starym, Woskrzenicach Dużych, a także ze wszystkich bialskich gimnazjów, z Gimnazjum Publicznego w Ciciborze Dużym oraz Gimnazjum Publicznego w nr 1 w Terespolu. Koordynatorami ligi są Ewa Piech i Marzena Czech. Liga organizowana jest przez Szkołę Podstawową nr 6 w Białej Podlaskiej.

Wyniki naszych uczniów - I etapu Bialskiej Ligi Historycznej SP i Gimnazjalistów 2017/2018:
Szkoła Podstawowa – kl. VII
I miejsce Maria Barszcz (VIIb)
II miejsce Łukasz Szydłowski (VIIa)
III miejsce Tymoteusz Jakimiuk (VIIa)

II GIM
I miejsce Jonasz Kargulewicz (IIa)
III miejsce Mateusz Winiarek (IIa)

III GIM
I miejsce Jan Lewczuk (IIIa)
II miejsce Mateusz Kasprowicz (IIIa)
III miejsce Bartosz Kuc (IIIc)

Bal karnawałowy klasy 1
Zima 2017/2018