Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Dziennik elektroniczny
Kancelaria szkolna
Polecamy
Zaproszenie
Katolickie Liceum świętuje (od pewnego już czasu) swoje XX-lecie.
W związku z tym radosnym jubileuszem chcieliśmy zaprosić wszystkich Uczniów wraz z Rodzicami, Absolwentów i Przyjaciół naszych szkół na spektakl pt. Norwid. Poezja i dobroć, który dzięki życzliwości i wsparciu Bialskiego Centrum Kultury, odbędzie się 10 listopada o godzinie 19.00 w Sali Widowiskowej im. B. Kaczyńskiego przy ulicy Brzeskiej 41.
Zapraszamy wszystkich serdecznie, a do zaproszenia dołączamy zapowiedź tego wydarzenia zilustrowaną plakatem przygotowanym przez tegoroczną maturzystkę, Monikę Kołodziejczyk → PLAKAT

Eureka 2017
Dnia 13.10.2017 r. klasa 4 a udała się na warsztaty ekologiczno-plastyczne pt. „Liściobranie” do Klubu Kultury „Eureka”. Spotkanie rozpoczęło się od zajęć plenerowych, obserwacji zmian zachodzących w przyrodzie, potem był quiz ekologiczny, gry i zabawy ruchowe, a na koniec wspólne wykonywanie pejzażu jesiennego. Atmosfera była świetna, a zajęcia bardzo pouczające. Obejrzyj galerię!

Wyjście do kina
13 października młodzież klas VII KSP i KG pod opieką wychowawców i nauczycieli obejrzała film stanowiący polsko-brytyjską koprodukcję "Twój Vincent" o życiu, twórczości i śmierci słynnego malarza - Vincenta van Gogha. To pierwszy w historii film pełnometrażowy stworzony w pełni techniką malarską. Najpierw nakręcono do niego zdjęcia z udziałem aktorów, następnie wyświetlano na płótnie pojedyncze kadry, które klatka po klatce odmalowywało grono artystów malarzy-pasjonatów, by stworzyć ujęcie. Do nakręcenia filmu wykorzystano 65 tys. obrazów, namalowanych specjalnie przez 125 malarzy z 20 krajów w tym 65 z Polski. Łącznie artyści zużyli 3 tys. litrów farby.
Nowatorski sposób przedstawienia wielkiego artysty na pewno na wielu zrobił ogromne wrażenie.

Zmiany w planie.

Proszę zapoznać się w dzienniku elektronicznym z zastępstwami na poniedziałek 16.10.2017.

Przypominam, że osoby, które zgłosiły chęć uczestnictwa w konkursach przedmiotowych w poniedziałek zgłaszają się do wyznaczonych sal (listy na drzwiach) o godzinie 8.45.

Najbliższe konkursy przemiotowe KSP
ETAP SZKOLNY:
polonistyczny 20.10.2017 (piątek)

Samorząd Uczniowski
5 października odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie KG i KSP oddawali głos na 1 z 8 kandydatów. Bezpośrednio po zakończeniu wyborów dokonano podliczenia głosów i w piątek na Mszy Świętej ogłoszono skład Samorządu Uczniowskiego, wybranego przez uczniów, który w roku szkolnym 2017/2018 wygląda następująco:
Michał Lach (IIIa) przewodniczący KG
Aleksandra Chmiel (VIIb) - przewodnicząca KSP
Aleksandra Koteras (IIc) i Anna Wojtaś (IIIb) - zastępcy
Do SU weszli też w drodze nominacji: Bartosz Kuc i Jonasz Kargulewicz.
Opiekunem SU jest ks. Wojciech Bazan.
Życzymy owocnej współpracy!

Uczta na Olimpie
Czy nauka może być zabawą? Klasa VII B udowodniła, że tak. Uczniowie przygotowali lekcję powtórzeniową o mitologii greckiej w formie uczty na Olimpie. Wykazali się pomysłowością i poczuciem humoru w doborze strojów i rekwizytów. Na stole nie zabrakło też nektaru o smaku koli i przypominających ambrozję przekąsek. Ciekawe, co wymyślą następnym razem?
GALERIA

Kampania wyborcza 2017

Tekst Wiktoria Proskura

W naszej szkole odbywają się właśnie wybory do samorządu. Wszyscy, którzy zdecydowali się wziąć udział podeszli do tematu bardzo profesjonalnie. Plakaty wyborcze są porozwieszane na każdym szkolnym korytarzu, a aplikanci dokładają wszelkich starań aby zdobyć głosy. Kandydatami są: Michał Lach, Mateusz Grochowiec, Jonasz Kargulewicz, Anna Wojtaś, Aleksandra Koteras, Zofia Bindziuk, Aleksandra Chmiel, Patrycja Czebreszuk.

Zebranie z rodzicami uczniów klas VII
Z E B R A N I E
11 października 2017 r. (środa) o godzinie 17.00
w auli odbędzie się spotkanie informacyjne rodziców uczniów klas VII KSP z Dyrekcją Katolickiej Szkoły Podstawowej dotyczące wyników przeprowadzonych diagnoz edukacyjnych.
Po spotkaniu odbędą się konsultacje z nauczycielami przeprowadzającymi diagnozy.

Harmonogram etapu szkolnego konkursów LKO

Etap szkolny konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty odbędzie się w Katolickiej Szkole Podstawowej wg harmonogramu:

Konkurs tematyczny:
ortograficzny 12.10.2017 (czwartek)

Konkursy przedmiotowe:
matematyczny 16.10.2017 (poniedziałek)
historyczny 17.10.2017 (wtorek)
języka angielskiego 18.10.2017 (środa)
polonistyczny 20.10.2017 (piątek)

Konkursy przedmiotowe i tematyczne 2017/2018
UWAGA: Uczniowie, którzy jeszcze nie zadeklarowali chęci uczestnictwa w konkursach organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty proszeni są do środy 4.10.2017 r. o zgłoszenie u nauczycieli poszczególnych przedmiotów.

Proszę również zapoznanać się z Regulaminem konkursów przedmiotowych i tematycznych oraz z Terminarzem eliminacji konkursów organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Harmonogram etapu szkolnego konkursów zgodnie z wytycznymi zawartymi w regulaminie zostanie umieszczony na stronie szkoły do 3.10.2017 r.

Wizyta pierwszoklasistów w bibliotece
Dnia 27 września 2017 roku uczniowie kl. 1a odwiedzili Filię nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci poznały znaczenie słów: biblioteka i czytelnia oraz zapoznały się z pracą, księgozbiorem i zasadami zachowania w bibliotece. Z zaciekawieniem oglądały książki przeznaczone dla najmłodszych czytelników oraz opowiadały, jak należy o nie dbać, żeby służyły jak najdłużej. Na zakończenie wizyty uczniowie samodzielnie wykonali piękne zakładki do książek. Dzieci obiecały często odwiedzać bibliotekę i dużo czytać. Prawie każdy opuścił bibliotekę z książką dłoni.
Zima 2017/2018
Dzwonki
Kalendarz KSP 2017/2018
Matematyka dla uczniów